III Bal Niepodległościowy
2013-11-19
W sobotę, 9 listopada, Zespół "Poznań" zaprezentował się podczas III Balu Niepodległościowego, organizowanego przez Kórnickie Centrum Rekreacji i Sportu "OAZA". Wspólnie z organizatorami witaliśmy Gości oraz przedstawiliśmy choreografię krakowiaka. O północy zaprosiliśmy wszystkich gości do wspólnego poloneza. Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć z wydarzenia w dziele Koncerty naszej galerii.
Otwarcie Poznań City Center
2013-10-23
Serdecznie zapraszamy na otwarcie Poznań City Center w dniu 26 października. O godzinie 15.00 wraz z innymi zespołami z Wielkopolski wystąpimy specjalnie dla gości nowo otwartego centrum handlowego.
50-lecie Akademickiego Klubu Seniora
2013-10-21
W sobotę 19 październia nasi tancerze mieli okazję zaprezentować się podczas Jubieluszu 50-lecia Akademickiego Klubu Seniora, skupiającego dawnych działaczy Zrzeszenia Studentów Polskich z wszystkich poznańskich uczelni.
Forum Organizacji Studenckich 2013
2013-10-15
W tym roku w ramach Akcji-Rekrutacji wzięliśmy udział w Forum Organizacji Studenckich, organizowanym przez Niezależne Zrzeszenie Studentów przy Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Serdecznie dziękujemy wszystkim studentom i wykładowcom UEP za tak miłe przyjęcie. Zapraszamy na próby!
Tancerze "Poznania" na 14 Poznań Maraton.
2013-10-13
Czwórka naszych tancerzy: Martyna Poprawska, Maria Kamińska, Tomasz Bauza i Mariusz Borkowski pokonała 14. Poznań Maraton. Na ich koszulach widniała nazwa naszego zespołu, a na trasie dzielnie kibicowali im członkowie Zespołu. Serdecznie gratulujemy hartu ducha, ogromnej siły oraz bardzo dobrych czasów!
"Wytnij Hołubca" 2013
2013-10-08

6 października po raz drugi zespołu ludowe z Poznania i okolic zaprosiły poznaniaków do studenckiej akcji "Wytnij Hołubca". Wydarzenie ma na celu promowanie wśród młodych ludzi polskich tradycji ludowych oraz integrację akademickich środowisk folklorystycznych. W Poznaniu wydarzenie zostało zainicjowane w zeszłym roku przez Zespół Tańca Ludowego "POZNAŃ" AWF wraz z Zespołem Pieśni i Tańca ŁANY. Do tegorocznej akcji przyłączyły się kolejne zespoły z Wielkopolski. Finał akcji odbył się o godz. 17 na Starym Rynku, gdzie do wspólnego wycinania hołubców zachęcano wszystkich przechodniów. Już teraz wiemy, że udało nam się pobić zeszłoroczny rekord w liczbie osób wspólnie wycinających hołubce. Wieczór zakończył koncert, w którym udział wzięły wszystkie zespoły uczestniczące w akcji.

Wytnij z nami Hołubca!
2013-09-27
Serdecznie zapraszamy na wspólne wycinanie hołubców na poznańskim Rynku w ramach ogólnopolskiej akcji "Wytnij Hołubca". Czekamy na Was 6 października o godz. 17:00.

Poniżej prezentujemy film przygotowany przez "Poznań" promujący tegoroczną akcję.

Akcja "Rekrutacja"!
2013-09-13

Serdecznie zapraszamy do dołączenia do Zespołu Tańca Ludowego „Poznań” AWF

Taniec, muzyka, koncerty na polskich i zagranicznych scenach, wyjazdy na festiwale oraz
organizacja Światowego Przeglądu Folkloru INTEGRACJE w Poznaniu to tylko cześć działań Zespołu.

Jest to także miejsce, gdzie można spotkać przyjaciół na całe życie i poznać wielu niesamowitych ludzi.

Zespół szuka tancerzy i tancerek do grupy koncertowej oraz amatorów
do grupy początkującej – wszystkiego można nauczyć się od podstaw.

Zapraszamy na nabór do Zespołu w dniu 8 i 10 października w sali gimnastycznej
Domu Studenckiego AWF na ul. św Rocha 9. godz. 20.00.

Studniówka Szlachetnej Paczki
2013-09-02
Przybyliśmy, zatańczyliśmy, świetnie się bawiliśmy! W czwartek, 29 sierpnia, wraz z wolontariuszami Szlachetnej Paczki świętowaliśmy 100 dni do rozpoczęcia tegorocznej edycji akcji. Nasze tancerki poprowadziły pierwsze pary poloneza na poznańskim Starym Rynku. Jak było można przekonać się z relacji - tutaj

Jeśli chcesz zostać SUPER W odwiedź stronę:
www.szlachetnapaczka.pl
Koncerty w ramach XIII Światowego Przeglądu Folkloru INTEGRACJE 2013
2013-08-23
Zespół Tańca Ludowgo "Poznań" AWF od trzynastu lat jest gospodarzem INTEGRACJI. Tancerze Zespołu, pracując jako wolontariusze, tworzą i realizują program Festiwalu od podstaw. Co roku "Poznań" prezentuje się na INTEGRACJACH podczas koncertów i przemarszy. Więcej informacji na oficjalnej stronie INTEGRACJI.