Oficjalna sesja zdjęciowa Zespołu
2015-10-26
W maju tancerze oraz muzycy ZTL "Poznań" AWF wzięli udział w oficjalnej sesji zdjęciowej na terenie Muzeum Ziemi Średzkiej "Dwór w Koszutach". Efekty naszej pracy możecie Państwo obejrzeć w zakładce galeria oraz na naszym FanPagu na portalu Facebook.
V Jubileuszowy Bal Niepodległościowy
2015-10-26
Nasz Zespół już po raz piąty zaprezentuje się podczas Balu Niepodległościowego organizowanego przez Kórnickie Centrum Rekreacji i Sportu "OAZA". W tym roku, 7 listopada, publiczności przedstawimy suitę tańców rzeszowskich, a o północy wspólnie z gośćmi balu zatańczymy poloneza.
AKCJA REKRUTACJA!
2015-09-16
Zespół poszukuje tancerzy i tancerek do grupy koncertowej oraz amatorów do grupy początkującej – wszystkiego można nauczyć się od podstaw.
Zapraszamy na nabór do Zespołu w dniu 6 i 8 października w sali gimnastycznej Domu Studenckiego Akademii Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego na ul. św Rocha 9. o godz. 20.00. Spotkanie ma charakter informacyjny i nie jest zobowiązujące.

Jubileuszy XV Światowy Przegląd Folkloru "INTEGRACJE" 2015
2015-07-23

Z okazji jubileuszowej edycji Światowego Przeglądu Folkloru „Integracje”, Wielkopolskę odwiedzą zespoły, które w ostatnich czternastu latach najbardziej przypadły publiczności do gustu. Będą węgierskie klepanki, słowiańskie akrobacje oraz meksykańskie trąbki.

- To już piętnaście lat! – cieszy się Dariusz Majchrowicz, dyrektor artystyczny festiwalu. – Każdego roku pokazywaliśmy publiczności coś nowego: zespoły z różnych stron świata, tancerzy niepełnosprawnych czy grupy seniorów. Jubileusz jest świetną okazją, aby ponownie zaprosić tych najlepszych - ulubieńców publiczności. Poza tym, w trakcie ostatnich czternastu lat, publiczność oglądała różne, nietypowe oblicza folkloru: śpiewaków zjeżdżających z wysokości kilkunastu metrów na linach, dj’a ‘scratchującego’ do akompaniamentu kapeli ludowej czy poloneza tańczonego konno.  Tym razem, podczas koncertu finałowego, pokażemy największe ‘smaczki’ zeszłorocznych edycji. – dodaje Majchrowicz.

Podczas festiwalu zaprezentują się grupy z Czech, Meksyku, Rosji, Słowacji, Ukrainy, Węgier i Polski. Przegląd rozpocznie się w niedzielę, 9 sierpnia występami w Kostrzynie i Swarzędzu. Koncert inauguracyjny w Parku Wilsona i  kolorowy korowód ulicą Półwiejską w Poznaniu odbędą się w poniedziałek, 10 sierpnia. Przez cały festiwalowy tydzień artyści odwiedzą jeszcze Leszno,  Wronki, Wągrowiec i Grodzisk Wielkopolski. Całość uwieńczy plenerowy koncert finałowy, który odbędzie się w niedzielę, 16 sierpnia przed Centrum Kultury „Zamek” w Poznaniu.  Poza tym, moc ludowych atrakcji: wieczory narodowe, warsztaty dla dzieci, turniej sportów tradycyjnych na poznańskiej Malcie oraz wystawy zdjęć – po prostu różne oblicza folkloru!

Uczestnictwo we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatne. Szczegóły na stronie www.festiwal.awf.poznan.pl .

Festiwal "Voru" w Estonii
2015-06-29
ZTL w tym roku podbija północ Europy! W dniach 7-14 lipca nasi tancerze i muzycy wezmą udział w festiwalu folklorystycznym w miejscowości Voru w Estonii. Na scenie obok nas pojawią się zespoły z Hiszpanii, Rosji, Portugali, USA i Turcji. Po powrocie na pewno zamieścimy relację z tego wydarzenia. Zapraszamy na stronę festiwalu: www.vorufolkloor.ee .
X Dzień Sportu Stowarzyszenia "Nasze Serce" - jubileuszowy piknik
2015-06-22
Wraz z organizatorami serdecznie zapraszamy na Dzień Sportu organizowany przez Stowarzyszenie "Nasze Serce", którzy odbędzie się 28 czerwca w niedzielę, w godzinach od 12.00 do 17.00 na terenie Młodzieżowego Domu Kultury 1, przy ul. Droga Dębińska w Poznaniu. Program festynu skierowany jest do rodzin oraz dzieci, odnajdziemy w nim: gry sportowe dla całej rodziny, gry zręcznościowe, pokazy- niespodzianki, konkursy i wiele innych atrakcji. Szczegółowe informacje odnajdziecie Państwo tutaj.
Wśród występów artystycznych nie zabraknie występu ZTLu (ok. godz. 15.00) na który już teraz serdecznie zapraszamy!
Sobótkowe Wianki w Turku
2015-06-12
Zapraszamy na imprezę Sobótkowe Wianki, która odbędzie się 20 czerwca w Turku. ZTL zakoncertuje o godz. 20.00. Zachęcamy do przygotowania wianka świętojańskiego i wzięcia udziału w konkursie.

Mistrzostwa Świata Boccia Open Poznań 2015
2015-06-10
Mistrzostwa Świata Boccia Open Poznań 2015! Weźmie w nich udział ok. 150 zawodników i ponad 200 osób towarzyszących z 29 krajów z 3 kontynentów. To prestiżowe wydarzenie daje kwalifikacje na igrzyska paraolimpijskie RIO’2016.
Podczas ceremonii otwarcia Mistrzostw nasz zespół zaprezentuje choreografię mazura. Zapraszamy serdecznie do nowej hali sportowej AWF w środę 17 czerwca na godz. 12.00. Zachęcamy do kibicowania nam i sportowcom! :)

W Mistrzostwach weźmie udział ok. 150 zawodników i ponad 200 osób towarzyszących z 29 krajów z 3 kontynentów. To prestiżowe wydarzenie daje kwalifikacje na igrzyska paraolimpijskie RIO’2016. Podczas ceremoniii otwarcia Mistrzostw nasz zespół zaprezentuje choreografię mazura. Zapraszamy serdecznie do nowej hali sportowej AWF w środę 17 czerwca na godz. 12.00. Zachęcamy do kibicowania nam i sportowcom!

Otwarcie nowej hali sportowej AWF
2015-06-03
Oficjalnie otwarcie nowej hali sportowej nasze uczelni odbyło się w dniu 19 maja. Na uroczystości nie mogło zabraknąć kolorowej obstawy naszych tancerzy.
Agro Targi 2015
2015-04-10
Na sobotę, 18 kwietnia, zapraszamy do pilskiego Parku na Wyspie na Agro Targi 2015. Oprócz mnóstwa atrakcji w programie godzinny występ  naszego Zespołu. Rozpoczynamy o godz. 17.30. Szczegóły na stronie Urzędu Miasta Piły.