Konferencja Naukowa „RecreaOlympic”
2016-09-16
Tancerze Zespołu swoją obecnością wsparli prezentację pracowników naukowych Katedry Rekreacji uczestniczyli w konferencji naukowej oraz rekreacyjnym festynie, który odbył się na terenach pod Pałacem Kultury i Naukiw w Warszawie. Prezentacje przygotowane przez pracowników naszej Uczelni cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, co zostało uhonorowane Nagrodą Publiczności.

Polish Night w ramach 104 Światowego Kongresu Stomatologicznego FDI 2016
2016-09-16

Podziękowania za wsparcie organizacji XVI ŚPF "INTEGRACJE"
2016-09-12
Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w wsparcie naszego projektu Koncertu Finałowego XVI ŚPF "INTEGRACJE" w portalu PolakPotrafi.pl.
Do wspólnych podziękowań dołączają się uczestnicy XVI Światowego Przeglądu Folkloru „Integracje”: tancerze i muzycy ludowi z Tajwanu, Czech, Irlandii, Indii, Serbii oraz Polski.
Zapraszamy do obejrzenia filmu z ich udziałem:

Dziękujemy za otwarcie swojego serca na folklor i bezinteresowne przyczynienie się do powodzenia naszego festiwalu!

XVI Światowy Przegląd Folkloru "INTEGRACJE"
2016-07-25

Parowozownia PKP dzięki trzystu tancerzom z różnych zakątków świata pokaże swoje inne oblicze. Właśnie tam będzie miał miejsce finał szesnastej edycji Światowego Przeglądu Folkloru „Integracje”. Festiwal odbędzie się w terminie 14 – 21 sierpnia w Poznaniu oraz kilku innych wielkopolskich miastach.

„Kontrasty” – takie hasło przyświecać będzie tegorocznej edycji festiwalu. Organizatorzy i tym razem chcą pokazać Wielkopolanom, że folklor można konsumować na różne niekonwencjonalne sposoby. - Zawsze staraliśmy się, by koncert finałowy był niesamowitym przeżyciem dla publiczności i uczestników – mówi Dariusz Majchrowicz, dyrektor artystyczny festiwalu. - Co roku wybieraliśmy inne miejsce w Poznaniu, które stanowiło urokliwe tło do spektaklu składającego się z tańca, śpiewu i muzyki. Zazwyczaj były to zabytkowe place, budowle lub parki. Tym razem wybraliśmy nietypowo – parowozownia PKP. To wszystko po to by pokazać, że folklor wygląda dobrze w każdym otoczeniu. Nawet takim „szarym” i industrialnym – dodaje Majchrowicz.

Podczas festiwalu zaprezentują się grupy z Czech, Gruzji, Irlandii, Serbii, Tajwanu, Turcji i Polski. Przegląd rozpocznie się w niedzielę, 14 sierpnia występami w Kostrzynie i Swarzędzu. Koncert inauguracyjny w Parku Wilsona oraz kolorowe korowody ulicą Półwiejską oraz dookoła Starego Rynku w Poznaniu odbędą się w poniedziałek, 15 sierpnia. Przez cały festiwalowy tydzień artyści odwiedzą jeszcze Leszno, Luboń, Wronki, Wągrowiec i Grodzisk Wielkopolski. Całość uwieńczy plenerowy koncert finałowy, który odbędzie się w niedzielę, 21 sierpnia na terenie Sceny Parowozowni przy ulicy Kolejowej w Poznaniu. Na miejsce spektaklu będzie można dojechać bezpłatnie pociągiem, który odjedzie z Dworca Letniego o godz. 20.00. Poza tym, czekają nas wieczory narodowe, warsztaty dla dzieci, turniej sportów tradycyjnych na poznańskiej Malcie oraz wystawy zdjęć – jednym słowem, moc ludowych atrakcji.

Uczestnictwo we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatne. Szczegóły na stronie www.festiwal.awf.poznan.pl

Przechadzka Ludowa
2016-07-20
Zapraszamy na drugą już edycję przechadzki organizowanej przez Koło Przewodników PTTK w Poznaniu z udziałem tancerzy i muzyków naszego Zespołu. Spacer wyruszy 7 sierpnia o godz. 11.00 sprzed Muzeum Etnograficznego na ul. Mostowej. Wspólnie odkryjmy ludowe tajemnice naszego miasta!
Festiwal w Bitburgu (Niemcy) i Szegedi (Węgry)
2016-07-20

Festiwalowy lipiec

W lipcu reprezentowaliśmy Polskę na 2 europejskich festiwalach.  W Niemczech byliśmy na Europäisches Folklore-Festival w Bitburgu. Na Węgrzech odwiedziliśmy malownicze Szegedi Nemzetközi Néptáncfesztivál.

Zapraszamy do krótkiej fotorelacji w naszej GALERII
Pomóż nam zrealizować niezapomniany Koncert Finałowy Festiwalu!
2016-07-04

Festiwal "INTEGRACJE" już od 16 lat gości w Wielkopolsce, co roku zapraszając do spotkania ze światową kulturą ludową jej mieszkańców. Przegląd jest imprezą niedochodową, a wszystkie pracujące przy jego organizacji osoby są wolontariuszami: członkami, sympatykami i przyjaciółmi Zespołu Tańca Ludowego "Poznań" AWF.

W tym roku za pomocą portalu PolakPotrafi.pl chcielibyśmy prosić o pomoc oraz wsparcie również naszą publiczność. Jeśli możecie i chcecie Państwo współtworzyć z nami "INTEGRACJE" zapraszamy do zapoznania się z naszym projektem tutaj: https://polakpotrafi.pl/projekt/koncert-finalowy-xvi-Spf-integracje .

Z góry dziękujemy za wsparcie naszego Festiwalu!

Festiwale Folklorystyczne w Niemczech oraz na Węgrzech
2016-07-01
W lipcu tancerze i muzycy "Poznania" wezmą udział w dwóch festiwalach folklorystycznych. Najpierw zaprezentujemy się na festiwalu Europäisches Folklore-Festival w Bitburgu w Niemczech, później zawitamy do miasta Szeged na Węgrzech, gdzie zakoncertujemy podczas Szegedi Nemzetközi Néptáncfesztivál. Po powrocie na pewno zamieścimy krótką relację z wyjazdu.
Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny "Frydek-Mistek"
2016-06-27
W dniach 14-20 czerwca wzięliśmy udział w międzynarodowym festiwalu folklorystycznym "Frydek-Mistek" w Czechach. Dla wielu uczestników był to pierwszy wyjazd w barwach ZTLu, obfitował on również w sceniczne debiuty. Młodzi tancerze stanęli na wysokości zadania podczas prezentacji scenicznych, jak również zespołowej atmosfery! Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji w galerii.
Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny "Frydek-Mistek"
2016-06-09
W czerwcu nasi tancerze wezmą udział w tygodniowym Festiwalu Folklorystycznym w mieście "Frydek-Mistek" w Czechach. Oprócz nas na festiwalowych scenach zaprezentują się zespoły z Turcji, Włoch, Gruzji, Słowacji, Bułgarii oraz wiele miejscowych. Zapraszamy na stronę organizatora.