Zima w Peru
2010-11-10
Po intensywnym sezonie letnim nie mamy wiele czasu na wypoczynek.Właśnie rozpoczęły się przygotowania zespołu do lwyjazdu na festiwal w Limie. Tancerze spędzą trzy tygodnie lutego na prezentowaniu Peruwiańczykom polskiej tradycji oraz poznawaniu kultury peruwiańskiej.
IV Encuentro Internacional de Folklore Mi Peru 2011: http://eifolkmiperu.com/
'Wakacje' na Sycylii
2010-11-08
ZTL "Poznań" AWF w tym roku wyruszył również w wojaże po świecie. Niemal dwa tygodnie spędził na Sycylii gdzie był uczestnikiem pierwszej edycji festiwalu "Naro - La Citta Del Barocco" - Naro - Miasto Baroku. Aura sprzyjała zarówno zwiedzaniu starożytnych ruin, jak i wypoczynkowi na plaży, a co najważniejsze - ciepłe wieczory dodawały uroku koncertom. Oprócz "Poznania" zaprezentowały się zespoły z Białorusi, Rosji, Serbii, Indii, Chile oraz Meksyku. Podczas podróży ZTL zwiedził również Florencję, Rzym, Palermo i Agrigento. W ten sposób możemy odznaczyć kolejne miejsca na mapie świata, w których już byliśmy.
Jubileuszowy X Światowy Przegląd Folkloru "Integracje 2010"
2010-11-08
Tegoroczne "Integracje" to już jubileuszowy, dziesiąty festiwal organizowany przez ZTL "Poznań" AWF. Tradycyjnie już koncert inauguracyjny rozpoczął się w Parku Wilsona, poprzedzony przemarszem ulicą Półwiejską. Zespoły z Kenii i Indonezji prezentowały folklor egzotyczny, natomiast grupy z Białorusi, Ukrainy i Bułgarii ukazały piękno ludowizny słowiańskiej. Tradycyjnie też odwiedził nas zespół z rodzimego, polskiego podwórka - tym razem był to ZTL "Gorzowiacy" z Gorzowa Wielkopolskiego.
Więcej informacji: http://festiwal.awf.poznan.pl
Integracje w Młynarach
2010-11-08
W Młynarach koło Elbląga już kolejny rok organizowany był festiwal mniejszości narodowych o nazwie "Integracje". Oprócz ZTL "Poznań" zaprezentowały się zespoły znacząco różniące się kulturą: zespół tańca irlandzkiego, piosenki szkockiej, cygański tabor oraz sąsiad ze wschodu - grupa z Ukrainy.

Reprezentując Poznań na Węgrzech
2010-11-08
W lipcu reprezentacja zespołu na prośbę Prezydenta Miasta Poznania wyjechała do miejscowości Gyor na Węgrzech, będącej miastem partnerskim naszego miasta, w celu promocji Poznania. Tancerze nie tylko prezentowali nasz folklor przed bardzo przychylną publicznością węgierską, ale także mieli okazję zwiedzic miasto i okoloice oraz nawiązać kontakt z polonią węgierską. Wyjazd został bardzo pozytywnie oceniony zarowno przez organizatorów, przedstawicieli Urzedu Miasta Poznania, jak i samych tancerzy.
Wesele Kurpiowskie
2010-11-08
Podczas swojego pierwszego wyjazdu ZTL "Poznań" odwiedził Kadzidło uczestnicząc w Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym "Wesele Kurpiowskie". Uczestnicy zarówno jak i widzowie mieli możliwość uczestniczenia w tradycyjnych obrzędach zaślubin regionu Kurpii, a sam festiwal połączony był z II Światowym Zjazdem Kurpiów. Drugie wydarzenie zostało nawet uświetnione występem popularnego Państwowego Zespołu Pieśni i Tańca "Mazowsze". Najistotniejszy jednak jest ogromny sukces naszego zespołu w części konkursowej festiwalu. Tancerze zdobyli główną nagrodę przyznaną za wykonanie układu Tańce i Przyśpiewki Lachów Sądeckich.

Czerwcowy Koncert Rodzinny
2010-11-08
Długie i wyczerpujące próby wreszcie znalazły swój finał. ZTL "Poznań" AWF zorganizował dla rodziny i przyjaciół Koncert Rodzinny - spektakl będący prawdziwym debiutem dla najnowszych tancerzy oraz wyśmienitą praktyką dla tych dłuższym stażem. Show trwające blisko dwie i pół godziny ukazało tylko część bogatego repertuaru Zespołu. Widzowie podziwiali m.in. kolorowe stroje układu łowickiego, swobodne choreografie Rzeszowszczyzny i sąsiadującego Przeworska, premierowe Kurpie czy popisy w układach góralskich z regionów Spisza, Beskidu oraz Nowego Sącza. Wysiłek opłacił się ogromną satysfakcją dla tancerzy oraz dumą i szerokim spektrum wrażeń dla gości.
Zespół na urodzinach Selgrosu
2010-11-08
Swoim występem w sobotnie popołudnie ZTL "Poznań" uświetnił piknik z okazji urodzin Selgrosu. Świętowanie poznańskiego oddziału odbyło się przy Kopcu Wolności nad Maltą, a ciepły słoneczny dzień sprzyjał popisowi tanecznemu oraz śpiewaczemu grupy z AWF. "Poznań" zaprezentował na scenie suity Łowicza oraz Przeworska, okraszając je licznymi przyśpiewkami. Występy były nie lada atrakcją dla pracowników firmy, którzy chętnie porywali piękne dziewczyny oraz przystojnych chłopców do wspólnych fotografii pamiątkowych.

Obóz szkoleniowo-artystyczny w Rudnie
2010-11-08
Ostatni weekend marca upłynął dla ZTL "Poznań" bardzo pracowicie. Przez 4 dni w Rudnie (nad J. Rudnickim k/Nowej Soli) tancerze rozwijali swoje umiejętności taneczne oraz pomagali zdobyć je nowym kolegom, którzy dołączyli w nowym naborze. W tym czasie członkowie "Poznania" przygotowywali się również do Koncertu Rodzinnego będącego debiutem dla nowicjuszy. Nie obyło się również bez tradycyjnej inicjacji tychże tancerzy oraz podkupywania się  do grupy "seniorów".

Jubileusz 90-lecia Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu
2009-09-19

3 października br. w hali widowiskowo-sportowej "Arena" odbędzie się koncert jubileuszowy z okazji 90-lecie istnienia poznańskiego AWF-u. Zespół Tańca Ludowego "Poznań" wystąpi podczas tej uroczystości, której program składa się z wielu prezentacji, pokazów oraz występów gwiazd sceny muzycznej i kabaretowej.

więcej informacji na stronie: http://www.90lat.awf.poznan.pl/