Reprezentując Poznań na Węgrzech
2010-11-08
W lipcu reprezentacja zespołu na prośbę Prezydenta Miasta Poznania wyjechała do miejscowości Gyor na Węgrzech, będącej miastem partnerskim naszego miasta, w celu promocji Poznania. Tancerze nie tylko prezentowali nasz folklor przed bardzo przychylną publicznością węgierską, ale także mieli okazję zwiedzic miasto i okoloice oraz nawiązać kontakt z polonią węgierską. Wyjazd został bardzo pozytywnie oceniony zarowno przez organizatorów, przedstawicieli Urzedu Miasta Poznania, jak i samych tancerzy.
Wesele Kurpiowskie
2010-11-08
Podczas swojego pierwszego wyjazdu ZTL "Poznań" odwiedził Kadzidło uczestnicząc w Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym "Wesele Kurpiowskie". Uczestnicy zarówno jak i widzowie mieli możliwość uczestniczenia w tradycyjnych obrzędach zaślubin regionu Kurpii, a sam festiwal połączony był z II Światowym Zjazdem Kurpiów. Drugie wydarzenie zostało nawet uświetnione występem popularnego Państwowego Zespołu Pieśni i Tańca "Mazowsze". Najistotniejszy jednak jest ogromny sukces naszego zespołu w części konkursowej festiwalu. Tancerze zdobyli główną nagrodę przyznaną za wykonanie układu Tańce i Przyśpiewki Lachów Sądeckich.

Czerwcowy Koncert Rodzinny
2010-11-08
Długie i wyczerpujące próby wreszcie znalazły swój finał. ZTL "Poznań" AWF zorganizował dla rodziny i przyjaciół Koncert Rodzinny - spektakl będący prawdziwym debiutem dla najnowszych tancerzy oraz wyśmienitą praktyką dla tych dłuższym stażem. Show trwające blisko dwie i pół godziny ukazało tylko część bogatego repertuaru Zespołu. Widzowie podziwiali m.in. kolorowe stroje układu łowickiego, swobodne choreografie Rzeszowszczyzny i sąsiadującego Przeworska, premierowe Kurpie czy popisy w układach góralskich z regionów Spisza, Beskidu oraz Nowego Sącza. Wysiłek opłacił się ogromną satysfakcją dla tancerzy oraz dumą i szerokim spektrum wrażeń dla gości.
Zespół na urodzinach Selgrosu
2010-11-08
Swoim występem w sobotnie popołudnie ZTL "Poznań" uświetnił piknik z okazji urodzin Selgrosu. Świętowanie poznańskiego oddziału odbyło się przy Kopcu Wolności nad Maltą, a ciepły słoneczny dzień sprzyjał popisowi tanecznemu oraz śpiewaczemu grupy z AWF. "Poznań" zaprezentował na scenie suity Łowicza oraz Przeworska, okraszając je licznymi przyśpiewkami. Występy były nie lada atrakcją dla pracowników firmy, którzy chętnie porywali piękne dziewczyny oraz przystojnych chłopców do wspólnych fotografii pamiątkowych.

Obóz szkoleniowo-artystyczny w Rudnie
2010-11-08
Ostatni weekend marca upłynął dla ZTL "Poznań" bardzo pracowicie. Przez 4 dni w Rudnie (nad J. Rudnickim k/Nowej Soli) tancerze rozwijali swoje umiejętności taneczne oraz pomagali zdobyć je nowym kolegom, którzy dołączyli w nowym naborze. W tym czasie członkowie "Poznania" przygotowywali się również do Koncertu Rodzinnego będącego debiutem dla nowicjuszy. Nie obyło się również bez tradycyjnej inicjacji tychże tancerzy oraz podkupywania się  do grupy "seniorów".

Jubileusz 90-lecia Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu
2009-09-19

3 października br. w hali widowiskowo-sportowej "Arena" odbędzie się koncert jubileuszowy z okazji 90-lecie istnienia poznańskiego AWF-u. Zespół Tańca Ludowego "Poznań" wystąpi podczas tej uroczystości, której program składa się z wielu prezentacji, pokazów oraz występów gwiazd sceny muzycznej i kabaretowej.

więcej informacji na stronie: http://www.90lat.awf.poznan.pl/
Premiera nowego układu
2009-06-26

Podczas ostatniego występu, z okazji 90-lecie istnienia Zespołu Szkół Geodezyjno-Drogowych, Zespół Tańca Ludowego "Poznań" AWF po raz pierwszy zaprezentował nowy układ poloneza. Twórcą choreografii jest Dariusz Majchrowicz, natomiast utwór muzyczny wyszedł spod pióra Tadeusza Zielińskiego.
Podczas koncertu Zespół Tańca Ludowego "Poznań" Akademii Wychowania Fizycznego zatańczył także mazura, stworzononego przez ww. duet twórców.

Polecamy dział "występy" w galerii, w którym można obejrzeć kilka zdjęć z sobotniego koncertu w Teatrze Wielkim w Poznaniu.

Jubileusz 90-lecia istnienia Zespołu Szkół Geodezyjno-Drogowych im. Rudolfa Modrzejewskiego w Poznaniu
2009-06-18
W dniu 20 czerwca br. Zespół Tańca Ludowego "Poznań" Akademii Wychowania Fizycznego uświetni jubileusz 90-lecia istnienia Zespołu Szkół Geodezyjno-Drogowych. Występ "Poznania" odbędzie się w Teatrze Wielkim im. Stanisława Moniuszki w ramach obchodów oficjalnej części uroczystości.
Wojewódzki Przegląd Folklorystyczny w Nowym Tomyślu
2009-05-29

W ostatni weekend maja w Nowym Tomyślu z inicjatywy Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu oraz Nowotomyskiego Ośrodka Kultury odbędzie się Przegląd Folklorystyczny mający na celu przedstawienie dorobku i ukierunkowanie prac w zakresie pielęgnowania tradycyjnej kultury ludowej i narodowej związanej z folklorem muzycznym, tanecznym, a także zwyczajami i obrzędami w różnych środowiskach regionalnych i zespołach artystycznych województwa wielkopolskiego.

W ramach Przeglądu Zespół Tańca Ludowego "Poznań" Akademii Wychowania Fizycznego zaprezentuje regionalne obrzędy Podkoziołka oraz narodowego mazura. Występ "Poznania" bedzie można zobaczyć 30 maja (sobota) w sali widowiskowej Nowotomyskiego Ośrodka Kultury.

ZTL "Poznań" na Cyprze Północnym
2009-05-24

W pierwszych dniach maja Zespół Tańca Ludowego "Poznań" Akademii Wychowania Fizycznego wziął udział w XII Międzynarodowym Festiwalu Kultury i Sztuki odbywającym się w tureckim mieście Güzelyurt. Podczas ośmiodniowego pobytu na wyspie członkowie ZTL-u "Poznań", oprócz koncertowania i uczestniczenia w programowych przemarszach, zwiedzali lokalne atrakcje oraz integrowali się z przedstawicielami lokalnego folkloru.

Zapraszamy do działu "wyjazdy zagraniczne" w galerii, w celu obejrzenia kilku zdjęć z pobytu w tureckim Güzelyurt.