ZTL "POZNAŃ" AWF dekoruje zwycięzców Halowych Mistrzostw Świata w Hokeju na Trawie 2011
2011-02-13

Członkowie ZTL "Poznań" AWF zawsze chętnie uczestniczą w ciekawych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście. Takim bez wątpienia były Halowe Mistrzostwa Świata w Hokeju na Trawie, które zakończyły się 13 lutego w Poznaniu. Tancerze nie tylko dzielnie dopingowali grającą w finale reprezentację Polski, ale także na prośbę organizatorów uczestniczyli w dekoracji zwycięskich drużyn.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jak zwykle z naszym udziałem!
2011-01-07

Już po raz kolejny tancerze Zespołu Tańca Ludowego "Poznań" AWF wezmą udział w zbiórce pieniędzy w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zaproszeni przez Wydziałowe Centrum Wolontariaru Volontario WSE UAM, zachęcą najmłodszych Poznaniaków do wspólnego tańca.

Szczegóły na stronie: http://epoznan.pl/rozrywka-wydarzenie-34030-XIX_Final_WOSP_-_Volontario
WIGILIA W ZESPOŁOWYM GRONIE
2010-12-28

Jak co roku w połowie grudnia członkowie zespołu spotkali się, aby wspólnie pośpiewać kolędy, zjeść wigilijnego karpia oraz złożyć sobie życzenia łamiąc się opłatkiem. Spotkanie zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele władz uczelni: Jego Magnificencja prof. Jerzy Smorawiński - Rektor AWF Poznań, Pan Stanisław Kuhnert - Kanclerz Uczelni oraz Pan Józef Nicikowski - kierownik Domu Studenckiego AWF Poznań.

Wszystkim odwiedzającym naszą stronę składamy najlepsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz zbliżającego się Nowego Roku!
CHCESZ DO NAS DOŁĄCZYĆ? ZAPRASZAMY!
2010-12-06

Serdecznie zapraszamy na próby grupy początkującej, odbywajace się dwa razy w tygodniu:
wtorek: godz. 19.30-21.30
czwartek: godz. 19.00-20.30
SALA GIMANASTYCZNA DOMU STUDENCKIEGO AWF UL. ŚW. ROCHA 9

VI Festiwal Tańca AWF
2010-12-06

W sobotę 4 grudnia zespół już po raz kolejny wziął udział w Festiwalu Tańca organizowanym przez Zakład Ćwiczeń Muzyczno-Ruchowych AWF Poznań. Tancerze zaprezentowali mix tańców góralskich oraz Tańce i Przyśpiewki Lachów Sądeckich. Ponadto, jedna para: Paulina Baranowska i Bartłomiej Wieczorek zaprezentowali swoje umiejętności wykonując mazura.

Zima w Peru
2010-11-10
Po intensywnym sezonie letnim nie mamy wiele czasu na wypoczynek.Właśnie rozpoczęły się przygotowania zespołu do lwyjazdu na festiwal w Limie. Tancerze spędzą trzy tygodnie lutego na prezentowaniu Peruwiańczykom polskiej tradycji oraz poznawaniu kultury peruwiańskiej.
IV Encuentro Internacional de Folklore Mi Peru 2011: http://eifolkmiperu.com/
'Wakacje' na Sycylii
2010-11-08
ZTL "Poznań" AWF w tym roku wyruszył również w wojaże po świecie. Niemal dwa tygodnie spędził na Sycylii gdzie był uczestnikiem pierwszej edycji festiwalu "Naro - La Citta Del Barocco" - Naro - Miasto Baroku. Aura sprzyjała zarówno zwiedzaniu starożytnych ruin, jak i wypoczynkowi na plaży, a co najważniejsze - ciepłe wieczory dodawały uroku koncertom. Oprócz "Poznania" zaprezentowały się zespoły z Białorusi, Rosji, Serbii, Indii, Chile oraz Meksyku. Podczas podróży ZTL zwiedził również Florencję, Rzym, Palermo i Agrigento. W ten sposób możemy odznaczyć kolejne miejsca na mapie świata, w których już byliśmy.
Jubileuszowy X Światowy Przegląd Folkloru "Integracje 2010"
2010-11-08
Tegoroczne "Integracje" to już jubileuszowy, dziesiąty festiwal organizowany przez ZTL "Poznań" AWF. Tradycyjnie już koncert inauguracyjny rozpoczął się w Parku Wilsona, poprzedzony przemarszem ulicą Półwiejską. Zespoły z Kenii i Indonezji prezentowały folklor egzotyczny, natomiast grupy z Białorusi, Ukrainy i Bułgarii ukazały piękno ludowizny słowiańskiej. Tradycyjnie też odwiedził nas zespół z rodzimego, polskiego podwórka - tym razem był to ZTL "Gorzowiacy" z Gorzowa Wielkopolskiego.
Więcej informacji: http://festiwal.awf.poznan.pl
Integracje w Młynarach
2010-11-08
W Młynarach koło Elbląga już kolejny rok organizowany był festiwal mniejszości narodowych o nazwie "Integracje". Oprócz ZTL "Poznań" zaprezentowały się zespoły znacząco różniące się kulturą: zespół tańca irlandzkiego, piosenki szkockiej, cygański tabor oraz sąsiad ze wschodu - grupa z Ukrainy.