Aktualności Multimedia Galeria Festiwal Integracje Kontakt Zespół Forum
Forum Organizacji Studenckich 2013
2013-10-15
W tym roku w ramach Akcji-Rekrutacji wzięliśmy udział w Forum Organizacji Studenckich, organizowanym przez Niezależne Zrzeszenie Studentów przy Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Serdecznie dziękujemy wszystkim studentom i wykładowcom UEP za tak miłe przyjęcie. Zapraszamy na próby! 
Tancerze "Poznania" na 14 Poznań Maraton.
2013-10-13
Czwórka naszych tancerzy: Martyna Poprawska, Maria Kamińska, Tomasz Bauza i Mariusz Borkowski pokonała 14. Poznań Maraton. Na ich koszulach widniała nazwa naszego zespołu, a na trasie dzielnie kibicowali im członkowie Zespołu. Serdecznie gratulujemy hartu ducha, ogromnej siły oraz bardzo dobrych czasów!
"Wytnij Hołubca" 2013
2013-10-08

6 października po raz drugi zespołu ludowe z Poznania i okolic zaprosiły poznaniaków do studenckiej akcji "Wytnij Hołubca". Wydarzenie ma na celu promowanie wśród młodych ludzi polskich tradycji ludowych oraz integrację akademickich środowisk folklorystycznych. W Poznaniu wydarzenie zostało zainicjowane w zeszłym roku przez Zespół Tańca Ludowego "POZNAŃ" AWF wraz z Zespołem Pieśni i Tańca ŁANY. Do tegorocznej akcji przyłączyły się kolejne zespoły z Wielkopolski. Finał akcji odbył się o godz. 17 na Starym Rynku, gdzie do wspólnego wycinania hołubców zachęcano wszystkich przechodniów. Już teraz wiemy, że udało nam się pobić zeszłoroczny rekord w liczbie osób wspólnie wycinających hołubce. Wieczór zakończył koncert, w którym udział wzięły wszystkie zespoły uczestniczące w akcji.

 

Wytnij z nami Hołubca!
2013-09-27
Serdecznie zapraszamy na wspólne wycinanie hołubców na poznańskim Rynku w ramach ogólnopolskiej akcji "Wytnij Hołubca". Czekamy na Was 6 października o godz. 17:00.

Poniżej prezentujemy film przygotowany przez "Poznań" promujący tegoroczną akcję. 


 
Akcja "Rekrutacja"!
2013-09-13

Serdecznie zapraszamy do dołączenia do Zespołu Tańca Ludowego „Poznań” AWF

Taniec, muzyka, koncerty na polskich i zagranicznych scenach, wyjazdy na festiwale oraz
organizacja Światowego Przeglądu Folkloru INTEGRACJE w Poznaniu to tylko cześć działań Zespołu.

Jest to także miejsce, gdzie można spotkać przyjaciół na całe życie i poznać wielu niesamowitych ludzi.

Zespół szuka tancerzy i tancerek do grupy koncertowej oraz amatorów
do grupy początkującej – wszystkiego można nauczyć się od podstaw.

Zapraszamy na nabór do Zespołu w dniu 8 i 10 października w sali gimnastycznej
Domu Studenckiego AWF na ul. św Rocha 9. godz. 20.00.


 

Studniówka Szlachetnej Paczki
2013-09-02
Przybyliśmy, zatańczyliśmy, świetnie się bawiliśmy! W czwartek, 29 sierpnia, wraz z wolontariuszami Szlachetnej Paczki świętowaliśmy 100 dni do rozpoczęcia tegorocznej edycji akcji. Nasze tancerki poprowadziły pierwsze pary poloneza na poznańskim Starym Rynku. Jak było można przekonać się z relacji - tutaj

Jeśli chcesz zostać SUPER W odwiedź stronę:
www.szlachetnapaczka.pl
Koncerty w ramach XIII Światowego Przeglądu Folkloru INTEGRACJE 2013
2013-08-23
Zespół Tańca Ludowgo "Poznań" AWF od trzynastu lat jest gospodarzem INTEGRACJI. Tancerze Zespołu, pracując jako wolontariusze, tworzą i realizują program Festiwalu od podstaw. Co roku "Poznań" prezentuje się na INTEGRACJACH podczas koncertów i przemarszy. Więcej informacji na oficjalnej stronie INTEGRACJI.
Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE po raz trzynasty!
2013-07-22

12 sierpnia rozpocznie się Światowy Przegląd Folkloru „Integracje”, którego gospodarzem jest Zespół Tańca Ludowego "Poznań" Akademii Wychowania Fizycznego. Podczas tegorocznego festiwalu zaprezentują się grupy z Brazylii, Rosji, Turcji, Włoch, Słowacji i Polski. Przez cały tydzień artyści będą podróżować po Wielkopolsce: w tym roku zespoły koncertować będą w Poznaniu, Swarzędzu, Lesznie i Pobiedziskach. Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny. Poza koncertami na naszych widzów, jak zwykle czeka moc ludowych atrakcji: warsztaty taneczne przed każdym koncertem, konkurs dla pasjonatów fotografii oraz tworzenie ludowego graffiti. Serdecznie zapraszamy na wszystkie festiwalowe wydarzenia!

Szczegóły dotyczące festiwalu można znaleźć na stronie internetowej wydarzenia - INTEGRACJE

 


 

IX Światowy Zlot Młodzieży Polonijnej „Orle Gniazdo”
2013-07-15
Tancerze ZTLu zakończyli sezon 12 lipca koncertem w ramach IX Światowego Zlotu Młodzieży Polonijnej „Orle Gniazdo”. Zespół zaprezentował się w suicie tańców lubelskich, lachów sądeckich oraz choreografii z Łowicza. Serdecznie dziękujemy organizatorom oraz uczestnikom zlotu za bardzo miłe przyjęcie. Teraz nadszedł czas na krótki odpoczynek od ZTLu, wracamy już w sierpniu!
Festiwale Folklorystyczne w Rumunii i Bośni oraz Hercegowinie
2013-06-27
W czerwcu tancerze naszego Zespołu spędzili 10 dni pełnych słońca, atrakcji i tańca na międzynarodowych festiwalach folklorystycznych w Bośni i Rumunii. Aby poczuć festiwalowy klimat zapraszamy do obejrzenia Koncertu Konkursowego Dukat Fest w Bośni oraz Hercegowinie. Wypatrujcie biało-czerwonej flagi! :) W dziale galeria odnajdzie również kilka zdjęć z podróży i koncertów. Więcej odnajdziecie na naszym Facebookowym Fan PaguFilm Promocyjny

Facebook FanPage

VideoBlog


Dla studenta
webdesign, sklepy internetowe, strony www