ZTL w Drużynie Szlachetnej Paczki
2012-12-13

Tancerze "Poznania" 8 grudnia zamienili się w prawdziwych Świętych Mikołajów! Włączając się do akcji Szlachetna Paczka Zespół wraz z pracownikami Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu przygotował świąteczne paczki dla dwóch uroczych Pań. Paczki osobiście dostarczone przez tancerzy wywołały mnóstwo radości i łez szczęścia. Największą niespodzianką była oczywiście wymarzona pralka. Na koniec Panie wspólnie z nami zaśpiewały kolędy i nawet ludowe melodie. Chcielibyśmy serdecznie podziękować za każdą okazaną pomoc oraz przyłączenie się do akcji. Panie prosiły io przekazania wszystkim darczyńcom ogromnego "DZIĘKUJE".

Występ podczas VII Festiwalu Tańca Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu
2012-12-13

7 grudnia ZTL "Poznań" wystąpił podczas VII Festiwalu Tańca Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu w dwóch niezwykłych odsłonach. Dwie pary zaprezentowały mazura w formie towarzyskiej. Festiwal zamknął układ złożony z tańców polskich i rosyjskich, stworzony jako jeden z pierwszych w repertuarze Zespołu.
Taniec polsko-rosyjski w wykonaniu "Poznania" można obejrzeć na portalu YouTube, a zdjęcia z występów dostępne są w naszej galerii na portalu Facebook.

VII Festiwal Tańca Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu
2012-12-03
Serdecznie zapraszamy na VII Festiwal Tańca, który odbędzie się w auli Akademii Wychowania Fizycznego w piątek, 7.12 o godzinie 18.00. "Poznań" zaprezentuje się w układzie polsko-rosyjskim oraz w kwartecie mazurowym.
Szczegóły wydarzenia można odnaleźć na stronie Akademii Wychowania Fizycznego.
Tramwajowe Kolędowanie z ZTL "Poznań" AWF
2012-11-28

Zespół Tańca Ludowego „Poznań” Akademii Wychowania Fizycznego pragnie wprowadzić poznaniaków w magiczną atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Stąd zapraszamy mieszkańców naszego miasta do wspólnego kolędowania wraz z członkami zespołu podczas podróży tramwajem po ulicach Poznania.

Do przejażdżki rozśpiewanym pojazdem zapraszamy w sobotę 15 grudnia, pomiędzy godziną 11.00, a 13.00. Na pasażerów oczekiwać będą tancerze w oryginalnych strojach ludowych wraz z kapelą ludową. Dzięki uprzejmości ZTM w Poznaniu przejazd będzie bezpłatny.

Dokładna trasa przejazdu:
Godzina 11.00: przysatnek AWF w stronę ul. Strzeleckiej - Strzelecka - uMarcinkowskiego - Most Teatralny-Rynek Jeżycki - Polna -Żeromskiego - Bukowska - Matejki - Bałtyk - Most Dworcowy - Półwiejska - AWF.

Przejazd obejmie dwie pętle wskazanej trasy - planowane zakończenie wydarzenia godz. 13.00.

Mamy nadzieję, że umilimy naszym pasażerom czas zakupowych szaleństw, zapewnimy chwilę radości oraz wprowadzimy w iście świąteczny nastrój.

Gościnny występ podczas IV Integracyjnego Przeglądu Twórczości Folklorystycznej
2012-11-27
W poniedziałek, 26 listopada, ZTL "Poznań" wystąpił gościnnie podczas IV Integracyjnego Przeglądu Twórczości Folklorystycznej. Impreza została zorganizowana dla dzieci i młodzieży z wielkopolskich szkół specjalnych oraz integracyjnych. Widzowie radośnie i żywo reagowali na występy "Poznania". Opis wydarzenia oraz fotorelację zamieścił na swoim portalu "Głos Wielkopolski".
My już wybraliśmy! Kolej na Ciebie!
2012-11-22

W tym roku ZTL po raz pierwszy postanowił włączyć się w ogólnopolską akcję Szlachetna Paczka. Staranie wybraliśmy rodzinę, dla której już teraz rozpoczęliśmy kompletowanie świątecznych prezentów.

Ty również możesz zostać Paczkowiczem wchodząc na stronę www.szlachetnapaczka.pl i wybrać rodzinę dla której uczynisz tegoroczne Święta tymi wyjątkowymi.

Razem możemy nieść mądrą pomoc!

Obóz artystyczno-szkoleniowy w Rudnie
2012-11-15

Dla Tancerzy naszego Zespołu zbliża się wymagający okres, a więc obóz artystyczno-szkoleniowy w Rudnie. W dniach 29.11-2.12 będziemy zajęci tylko tańcem. Tym ludowym, i tym na wieczornym parkiecie.

II Bal Niepodległościowy
2012-11-12
W minioną sobotę Zespół "Poznań" zaprezentował się podczas II Balu Niepodległościowego w Kórniku. Publiczności przedstawiliśmy choreografię mazura. O północy zaprosiliśmy wszystkich gości do wspólnego poloneza.
Dołącz do ZTLu!
2012-10-16

Nasz Zespół wciąż poszukuje tancerzy i tancerek do grupy koncertowej oraz amatorów do grupy początkującej – wszystkiego można nauczyć się od podstaw.

Jeśli ominął Cię nabór do Zespołu, a chciałbyś do nas dołączyć zapraszamy na próby grupy początkującej w każdy wtorek i czwartek o godzinie 19 w sali gimnastycznej Domu Studenckiego Akademii Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego na ul. św. Rocha 9.
Prosimy o zabranie obuwia oraz stroju na zmianę.

Do nas możesz dołączyć w każdej chwili!

Wytnij z nami Hołubca!
2012-09-27

W Dzień Tańca Ludowego, czyli 7 października, o godzinie 16:00, na Starym Rynku w Poznaniu, członkowie poznańskich akademickich zespołów ludowych będą zachęcać spacerowiczów do wykonywania wraz z nimi tanecznego kroku – hołubca.

Również Tancerze z Zespołu Tańca Ludowego „Poznań” AWF pragną włączyć się w tą niecodzienną i wyjątkową akcję i udowodnić, że nasze tradycje i rodzima kultura ludowa jest wciąż żywa i atrakcyjna dla Polaków.  Przedsięwzięcie realizowane będzie w wielu innych miastach Polski, m.in. w Gdańsku, Olsztynie, Lublinie oraz Wrocławiu. Pomysłodawcą akcji jest Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej

Zespół z naszej uczelni przygotował film promujący wydarzenie – jest to fabularna historia o Krakowiance poszukującej partnera do wspólnego „Wycinana Hołubców”. Możemy zapewnić, że z nami nie zabranie Państwu drugiej połówki do wspólnego „Wycinania”!

Więcej na temat akcji „Wytnij Hołubca”