Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE po raz trzynasty!
2013-07-22

12 sierpnia rozpocznie się Światowy Przegląd Folkloru „Integracje”, którego gospodarzem jest Zespół Tańca Ludowego "Poznań" Akademii Wychowania Fizycznego. Podczas tegorocznego festiwalu zaprezentują się grupy z Brazylii, Rosji, Turcji, Włoch, Słowacji i Polski. Przez cały tydzień artyści będą podróżować po Wielkopolsce: w tym roku zespoły koncertować będą w Poznaniu, Swarzędzu, Lesznie i Pobiedziskach. Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny. Poza koncertami na naszych widzów, jak zwykle czeka moc ludowych atrakcji: warsztaty taneczne przed każdym koncertem, konkurs dla pasjonatów fotografii oraz tworzenie ludowego graffiti. Serdecznie zapraszamy na wszystkie festiwalowe wydarzenia!

Szczegóły dotyczące festiwalu można znaleźć na stronie internetowej wydarzenia - INTEGRACJE

IX Światowy Zlot Młodzieży Polonijnej „Orle Gniazdo”
2013-07-15
Tancerze ZTLu zakończyli sezon 12 lipca koncertem w ramach IX Światowego Zlotu Młodzieży Polonijnej „Orle Gniazdo”. Zespół zaprezentował się w suicie tańców lubelskich, lachów sądeckich oraz choreografii z Łowicza. Serdecznie dziękujemy organizatorom oraz uczestnikom zlotu za bardzo miłe przyjęcie. Teraz nadszedł czas na krótki odpoczynek od ZTLu, wracamy już w sierpniu!
Festiwale Folklorystyczne w Rumunii i Bośni oraz Hercegowinie
2013-06-27
W czerwcu tancerze naszego Zespołu spędzili 10 dni pełnych słońca, atrakcji i tańca na międzynarodowych festiwalach folklorystycznych w Bośni i Rumunii. Aby poczuć festiwalowy klimat zapraszamy do obejrzenia Koncertu Konkursowego Dukat Fest w Bośni oraz Hercegowinie. Wypatrujcie biało-czerwonej flagi! :) W dziale galeria odnajdzie również kilka zdjęć z podróży i koncertów. Więcej odnajdziecie na naszym Facebookowym Fan Pagu
Festiwale w Rumunii oraz Bośni i Hercegowinie
2013-06-08
Już we wtorek Zespół wyrusza w podróż do Rumunii, gdzie będzie uczestniczył w Festiwalu “Baragan`s Flower” 2013. Po 5 festwialowych dniach, kolejnym naszym przystankiem będzie Bośnia i Hercegowina, gdzie będziemy gościć na Festiwalu Dukatfest 2013.
Szczegóły Festiwali odnajdziecie na stronach: Bargan's Flower oraz Dukatfest

Konkurs plastyczny "Taniec Folklor Integracje"
2013-05-29
Celem konkursu plastycznego dla uczniów klas 1-3 szkół podstawowych, organizowanego przez Akademię Wychowania Fizycznego w Poznaniu oraz Stowarzyszenie Kulturalno-Sportowe "Integracje", było wyłonienie najciekawszego plakatu promującego XIII Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE 2013, obrazującego wielobarwność folkloru z różnych stron świata. Od początku powstania INTEGRACJI ich gospodarzem jest Zespół Tańca Ludowego "Poznań" AWF. Wygrany plakat został wykonany przez uczniów klasy Ic ze Szkoły Podstawowej nr 66 w Poznaniu. Pierwszą nagrodą w konkursie były warsztaty związane z malowaniem ekotoreb (zorganizowane przez firmę Arty-Party Szymon Jakóbczyk Imprezy dla dzieci) oraz warsztaty tańca ludowego (zorganizowane przez Zespół Tańca Ludowego „Poznań” Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu).
Tancerze odwiedzili dziś zwycięską klasę, gdzie przedstawili dzieciom stroje krakowskie i rzeszowskie, wykonani z dziećmi krótki układ krakowiaka oraz zaprezentowali instrumenty kapeli ludowej. Zabawa była wspaniała, a dzieci bardzo zaangażowane.
Jeszcze raz gratulujemy wszystkim uczniom biorącym udział w wykonaniu plakatu!

O szczegółach konkursu można przeczytać na stronie: www.festiwal.awf.poznan.pl .
TanCel i warunki konkursu: Wyłonienie najciekawszego plakatu
XVI Poznański Festiwal Nauki i Sztuki 2013
2013-04-03
Serdecznie zapraszamy na nasz koncert w ramach XVI Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki, w dniu 11 kwietnia, którego w tym roku gospodarzem jest Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Występ naszych tancerzy zaplanowano na godzinę 18.00 oraz 18.45 w Auli w Budynku Głównym AWF. Mamy nadzieję, do zobaczenia!
Życzenia Wielkanocne
2013-03-28
Wszystkim tancerzom i muzykom oraz przyjaciołom Zespołu Tańca Ludowego "Poznań" AWF oraz Światowego Przeglądu Folkloru INTEGRACJE składamy życzenia zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych!
Relacja z minionych koncertów
2013-03-25
Mimo, że Koncert Galowy z okazji Jubieluszu 30-lecia za nami, tancerze i muzycy "Poznania" nie zwalniają tempa. W mionionych tygodniach koncertowaliśmy podczas XXVII Targów Edukacyjnych na MTP w Poznaniu oraz Drzwi Otwartych na Akademii Wychowania Fizycznego. Relacje z tych wydarzeń można odnaleźć na naszym FanPagu na portalu Facebook oraz na stronie AWF. Podczas obu wydarzeń członkowie Zespołu gorąco zachęciali do dołączenia do naszego grona.
Drzwi Otwarte na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu
2013-03-20
Serdecznie zapraszamy wszystkich przyszłych studentów oraz zainteresowanych do odwiedzenia naszego stoiska podczas Drzwi Otwartych w Akademii Wychowania Fizycznego, 23 marca (sobota) pomiędzy godziną 10.00, a 12.00. Z chęcią opowiemy o działalności w Zespole oraz odpowiemy na wszelkie pytania. O godz. 10.15 w Auli AWF będzie można sprawdzić nasze słowa w praktyce, podczas pokazu tanecznego w wykonaniu naszych tancerzy oraz muzyków. Do zobaczenia!
Występ podczas XVII Targów Edukacyjnych
2013-03-14

Zapraszamy na nasz koncert w ramach Targów Edukacyjnych - zaprezentujemy tańce spiskie (godz. 12.45) oraz układ mazura w wersji towarzyskiej (12.00). Koncert odbędzie się 16 marca w pawilonie nr 8 Międzynarodowych Targów Poznańskich.
Wśród odwiedzających będzie można odnaleźć naszych tancerzy zachęcających do dołączenia do naszego grona, wszystkie chętne osoby zapraszamy do rozmowy - na pewno rozwiejemy wszelkie wątpliwości.