VII Festiwal Tańca Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu
2012-12-03
Serdecznie zapraszamy na VII Festiwal Tańca, który odbędzie się w auli Akademii Wychowania Fizycznego w piątek, 7.12 o godzinie 18.00. "Poznań" zaprezentuje się w układzie polsko-rosyjskim oraz w kwartecie mazurowym.
Szczegóły wydarzenia można odnaleźć na stronie Akademii Wychowania Fizycznego.
Tramwajowe Kolędowanie z ZTL "Poznań" AWF
2012-11-28

Zespół Tańca Ludowego „Poznań” Akademii Wychowania Fizycznego pragnie wprowadzić poznaniaków w magiczną atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Stąd zapraszamy mieszkańców naszego miasta do wspólnego kolędowania wraz z członkami zespołu podczas podróży tramwajem po ulicach Poznania.

Do przejażdżki rozśpiewanym pojazdem zapraszamy w sobotę 15 grudnia, pomiędzy godziną 11.00, a 13.00. Na pasażerów oczekiwać będą tancerze w oryginalnych strojach ludowych wraz z kapelą ludową. Dzięki uprzejmości ZTM w Poznaniu przejazd będzie bezpłatny.

Dokładna trasa przejazdu:
Godzina 11.00: przysatnek AWF w stronę ul. Strzeleckiej - Strzelecka - uMarcinkowskiego - Most Teatralny-Rynek Jeżycki - Polna -Żeromskiego - Bukowska - Matejki - Bałtyk - Most Dworcowy - Półwiejska - AWF.

Przejazd obejmie dwie pętle wskazanej trasy - planowane zakończenie wydarzenia godz. 13.00.

Mamy nadzieję, że umilimy naszym pasażerom czas zakupowych szaleństw, zapewnimy chwilę radości oraz wprowadzimy w iście świąteczny nastrój.

Gościnny występ podczas IV Integracyjnego Przeglądu Twórczości Folklorystycznej
2012-11-27
W poniedziałek, 26 listopada, ZTL "Poznań" wystąpił gościnnie podczas IV Integracyjnego Przeglądu Twórczości Folklorystycznej. Impreza została zorganizowana dla dzieci i młodzieży z wielkopolskich szkół specjalnych oraz integracyjnych. Widzowie radośnie i żywo reagowali na występy "Poznania". Opis wydarzenia oraz fotorelację zamieścił na swoim portalu "Głos Wielkopolski".
My już wybraliśmy! Kolej na Ciebie!
2012-11-22

W tym roku ZTL po raz pierwszy postanowił włączyć się w ogólnopolską akcję Szlachetna Paczka. Staranie wybraliśmy rodzinę, dla której już teraz rozpoczęliśmy kompletowanie świątecznych prezentów.

Ty również możesz zostać Paczkowiczem wchodząc na stronę www.szlachetnapaczka.pl i wybrać rodzinę dla której uczynisz tegoroczne Święta tymi wyjątkowymi.

Razem możemy nieść mądrą pomoc!

Obóz artystyczno-szkoleniowy w Rudnie
2012-11-15

Dla Tancerzy naszego Zespołu zbliża się wymagający okres, a więc obóz artystyczno-szkoleniowy w Rudnie. W dniach 29.11-2.12 będziemy zajęci tylko tańcem. Tym ludowym, i tym na wieczornym parkiecie.

II Bal Niepodległościowy
2012-11-12
W minioną sobotę Zespół "Poznań" zaprezentował się podczas II Balu Niepodległościowego w Kórniku. Publiczności przedstawiliśmy choreografię mazura. O północy zaprosiliśmy wszystkich gości do wspólnego poloneza.
Dołącz do ZTLu!
2012-10-16

Nasz Zespół wciąż poszukuje tancerzy i tancerek do grupy koncertowej oraz amatorów do grupy początkującej – wszystkiego można nauczyć się od podstaw.

Jeśli ominął Cię nabór do Zespołu, a chciałbyś do nas dołączyć zapraszamy na próby grupy początkującej w każdy wtorek i czwartek o godzinie 19 w sali gimnastycznej Domu Studenckiego Akademii Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego na ul. św. Rocha 9.
Prosimy o zabranie obuwia oraz stroju na zmianę.

Do nas możesz dołączyć w każdej chwili!

Wytnij z nami Hołubca!
2012-09-27

W Dzień Tańca Ludowego, czyli 7 października, o godzinie 16:00, na Starym Rynku w Poznaniu, członkowie poznańskich akademickich zespołów ludowych będą zachęcać spacerowiczów do wykonywania wraz z nimi tanecznego kroku – hołubca.

Również Tancerze z Zespołu Tańca Ludowego „Poznań” AWF pragną włączyć się w tą niecodzienną i wyjątkową akcję i udowodnić, że nasze tradycje i rodzima kultura ludowa jest wciąż żywa i atrakcyjna dla Polaków.  Przedsięwzięcie realizowane będzie w wielu innych miastach Polski, m.in. w Gdańsku, Olsztynie, Lublinie oraz Wrocławiu. Pomysłodawcą akcji jest Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej

Zespół z naszej uczelni przygotował film promujący wydarzenie – jest to fabularna historia o Krakowiance poszukującej partnera do wspólnego „Wycinana Hołubców”. Możemy zapewnić, że z nami nie zabranie Państwu drugiej połówki do wspólnego „Wycinania”!

Więcej na temat akcji „Wytnij Hołubca”

Zaproszenie do grona ZTLowiczów!
2012-09-10

Taniec, muzyka, koncerty na polskich i zagranicznych scenach, wyjazdy na festiwale oraz organizacja Światowego Przeglądu Folkloru INTEGRACJE w Poznaniu to tylko cześć działań Zespołu.Jest to także miejsce, gdzie można spotkać przyjaciół na całe życie i poznać wielu niesamowitych ludzi.

Zespół szuka tancerzy i tancerek do grupy koncertowej oraz amatorów do grupy początkującej – wszystkiego można nauczyć się od podstaw.

Zapraszamy na nabór do Zespołu w dniu 9 i 11 października w sali gimnastycznej Domu Studenckiego Akademii Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego na ul. św. Rocha 9. Godz. 20. Spotkanie jest niezobowiązujące, przyjdź i przekonaj się jak u nas jest!

Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE 2012
2012-07-31
Pomimo wakacyjnej atmosfery tancerze "Poznania" ciężko pracują...Dlaczego?
Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja Światowego Przeglądu Folkloru INTEGRACJE, którego jesteśmy gospodarzem. Już za 12 dni otworzymy XII INTEGRACJE Koncertem Inauguracyjnym w Parku Wilsona w Poznaniu.
Co jeszcze czeka naszych Widzów? Sprawdźcie na stronie www.festiwal.awf.poznan.pl

Serdecznie zapraszamy!