Oficjalna sesja zdjęciowa Zespołu
2015-10-26
W maju tancerze oraz muzycy ZTL "PoznaÅ„" AWF wziÄ™li udziaÅ‚ w oficjalnej sesji zdjÄ™ciowej na terenie Muzeum Ziemi Åšredzkiej "Dwór w Koszutach". Efekty naszej pracy możecie PaÅ„stwo obejrzeć w zakÅ‚adce galeria oraz na naszym FanPagu na portalu Facebook.
V Jubileuszowy Bal Niepodległościowy
2015-10-26
Nasz ZespóÅ‚ już po raz piÄ…ty zaprezentuje siÄ™ podczas Balu NiepodlegÅ‚oÅ›ciowego organizowanego przez Kórnickie Centrum Rekreacji i Sportu "OAZA". W tym roku, 7 listopada, publicznoÅ›ci przedstawimy suitÄ™ taÅ„ców rzeszowskich, a o póÅ‚nocy wspólnie z gośćmi balu zataÅ„czymy poloneza.
AKCJA REKRUTACJA!
2015-09-16
ZespóÅ‚ poszukuje tancerzy i tancerek do grupy koncertowej oraz amatorów do grupy poczÄ…tkujÄ…cej – wszystkiego można nauczyć siÄ™ od podstaw.
Zapraszamy na nabór do ZespoÅ‚u w dniu 6 i 8 października w sali gimnastycznej Domu Studenckiego Akademii Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego na ul. Å›w Rocha 9. o godz. 20.00. Spotkanie ma charakter informacyjny i nie jest zobowiÄ…zujÄ…ce.

Jubileuszy XV Åšwiatowy PrzeglÄ…d Folkloru "INTEGRACJE" 2015
2015-07-23

Z okazji jubileuszowej edycji Åšwiatowego PrzeglÄ…du Folkloru „Integracje”, WielkopolskÄ™ odwiedzÄ… zespoÅ‚y, które w ostatnich czternastu latach najbardziej przypadÅ‚y publicznoÅ›ci do gustu. BÄ™dÄ… wÄ™gierskie klepanki, sÅ‚owiaÅ„skie akrobacje oraz meksykaÅ„skie trÄ…bki.

- To już piÄ™tnaÅ›cie lat! – cieszy siÄ™ Dariusz Majchrowicz, dyrektor artystyczny festiwalu. – Każdego roku pokazywaliÅ›my publicznoÅ›ci coÅ› nowego: zespoÅ‚y z różnych stron Å›wiata, tancerzy niepeÅ‚nosprawnych czy grupy seniorów. Jubileusz jest Å›wietnÄ… okazjÄ…, aby ponownie zaprosić tych najlepszych - ulubieÅ„ców publicznoÅ›ci. Poza tym, w trakcie ostatnich czternastu lat, publiczność oglÄ…daÅ‚a różne, nietypowe oblicza folkloru: Å›piewaków zjeżdżajÄ…cych z wysokoÅ›ci kilkunastu metrów na linach, dj’a ‘scratchujÄ…cego’ do akompaniamentu kapeli ludowej czy poloneza taÅ„czonego konno.  Tym razem, podczas koncertu finaÅ‚owego, pokażemy najwiÄ™ksze ‘smaczki’ zeszÅ‚orocznych edycji. – dodaje Majchrowicz.

Podczas festiwalu zaprezentujÄ… siÄ™ grupy z Czech, Meksyku, Rosji, SÅ‚owacji, Ukrainy, WÄ™gier i Polski. PrzeglÄ…d rozpocznie siÄ™ w niedzielÄ™, 9 sierpnia wystÄ™pami w Kostrzynie i SwarzÄ™dzu. Koncert inauguracyjny w Parku Wilsona i  kolorowy korowód ulicÄ… PóÅ‚wiejskÄ… w Poznaniu odbÄ™dÄ… siÄ™ w poniedziaÅ‚ek, 10 sierpnia. Przez caÅ‚y festiwalowy tydzieÅ„ artyÅ›ci odwiedzÄ… jeszcze Leszno,  Wronki, WÄ…growiec i Grodzisk Wielkopolski. CaÅ‚ość uwieÅ„czy plenerowy koncert finaÅ‚owy, który odbÄ™dzie siÄ™ w niedzielÄ™, 16 sierpnia przed Centrum Kultury „Zamek” w Poznaniu.  Poza tym, moc ludowych atrakcji: wieczory narodowe, warsztaty dla dzieci, turniej sportów tradycyjnych na poznaÅ„skiej Malcie oraz wystawy zdjęć – po prostu różne oblicza folkloru!

Uczestnictwo we wszystkich wydarzeniach jest bezpÅ‚atne. SzczegóÅ‚y na stronie www.festiwal.awf.poznan.pl .

Festiwal "Voru" w Estonii
2015-06-29
ZTL w tym roku podbija póÅ‚noc Europy! W dniach 7-14 lipca nasi tancerze i muzycy wezmÄ… udziaÅ‚ w festiwalu folklorystycznym w miejscowoÅ›ci Voru w Estonii. Na scenie obok nas pojawiÄ… siÄ™ zespoÅ‚y z Hiszpanii, Rosji, Portugali, USA i Turcji. Po powrocie na pewno zamieÅ›cimy relacjÄ™ z tego wydarzenia. Zapraszamy na stronÄ™ festiwalu: www.vorufolkloor.ee .
X Dzień Sportu Stowarzyszenia "Nasze Serce" - jubileuszowy piknik
2015-06-22
Wraz z organizatorami serdecznie zapraszamy na DzieÅ„ Sportu organizowany przez Stowarzyszenie "Nasze Serce", którzy odbÄ™dzie siÄ™ 28 czerwca w niedzielÄ™, w godzinach od 12.00 do 17.00 na terenie MÅ‚odzieżowego Domu Kultury 1, przy ul. Droga DÄ™biÅ„ska w Poznaniu. Program festynu skierowany jest do rodzin oraz dzieci, odnajdziemy w nim: gry sportowe dla caÅ‚ej rodziny, gry zrÄ™cznoÅ›ciowe, pokazy- niespodzianki, konkursy i wiele innych atrakcji. SzczegóÅ‚owe informacje odnajdziecie PaÅ„stwo tutaj.
WÅ›ród wystÄ™pów artystycznych nie zabraknie wystÄ™pu ZTLu (ok. godz. 15.00) na który już teraz serdecznie zapraszamy!
Sobótkowe Wianki w Turku
2015-06-12
Zapraszamy na imprezÄ™ Sobótkowe Wianki, która odbÄ™dzie siÄ™ 20 czerwca w Turku. ZTL zakoncertuje o godz. 20.00. ZachÄ™camy do przygotowania wianka Å›wiÄ™tojaÅ„skiego i wziÄ™cia udziaÅ‚u w konkursie.

Mistrzostwa Świata Boccia Open Poznań 2015
2015-06-10
Mistrzostwa Åšwiata Boccia Open PoznaÅ„ 2015! Weźmie w nich udziaÅ‚ ok. 150 zawodników i ponad 200 osób towarzyszÄ…cych z 29 krajów z 3 kontynentów. To prestiżowe wydarzenie daje kwalifikacje na igrzyska paraolimpijskie RIO’2016.
Podczas ceremonii otwarcia Mistrzostw nasz zespóÅ‚ zaprezentuje choreografiÄ™ mazura. Zapraszamy serdecznie do nowej hali sportowej AWF w Å›rodÄ™ 17 czerwca na godz. 12.00. ZachÄ™camy do kibicowania nam i sportowcom! :)

W Mistrzostwach weźmie udziaÅ‚ ok. 150 zawodników i ponad 200 osób towarzyszÄ…cych z 29 krajów z 3 kontynentów. To prestiżowe wydarzenie daje kwalifikacje na igrzyska paraolimpijskie RIO’2016. Podczas ceremoniii otwarcia Mistrzostw nasz zespóÅ‚ zaprezentuje choreografiÄ™ mazura. Zapraszamy serdecznie do nowej hali sportowej AWF w Å›rodÄ™ 17 czerwca na godz. 12.00. ZachÄ™camy do kibicowania nam i sportowcom!

Otwarcie nowej hali sportowej AWF
2015-06-03
Oficjalnie otwarcie nowej hali sportowej nasze uczelni odbyło się w dniu 19 maja. Na uroczystości nie mogło zabraknąć kolorowej obstawy naszych tancerzy.
Agro Targi 2015
2015-04-10
Na sobotÄ™, 18 kwietnia, zapraszamy do pilskiego Parku na Wyspie na Agro Targi 2015. Oprócz mnóstwa atrakcji w programie godzinny wystÄ™p  naszego ZespoÅ‚u. Rozpoczynamy o godz. 17.30. SzczegóÅ‚y na stronie UrzÄ™du Miasta PiÅ‚y.