Świąteczna Bimba z Zespołem Tańca Ludowego "Poznań" AWF
2013-12-10

Jak co roku, MPK Poznań oraz Klub Miłośników Pojazdów Szynowych zaprasza na przejazd Świąteczna Bimbą. 15 grudnia Gwiazdorom, śnieżynkom oraz Konduktorom towarzyszyć będzie Zespół Tańca Ludowego „Poznań” AWF. Zapraszamy mieszkańców naszego miasta do wspólnego kolędowania wraz z członkami zespołu podczas podróży tramwajem po ulicach Poznania. Do przejażdżki rozśpiewanym pojazdem zapraszamy w niedzielę 15 grudnia, pomiędzy godzinami 12.00, a 18.00. Na pasażerów oczekiwać będą tancerze w oryginalnych strojach ludowych wraz z kapela ludową. Mamy nadzieję, że umilimy naszym pasażerom czas zakupowych szaleństw, zapewnimy chwilę radości oraz wprowadzimy w iście świąteczny nastrój.

Szczegóły akcji oraz pełna trasa przejazdu:
 dostępna na portalu Facebook.

Szlachetna Pomoc - ZTL oraz Pracownicy AWF w drużynie Szlachetnej Paczki
2013-12-09
Tancerze "Poznania" 8 grudnia zamienili się w prawdziwych Świętych Mikołajów! Włączając się do akcji Szlachetna Paczka Zespół wraz z pracownikami Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu przygotował świąteczne paczki dla samotnego ojca i jego 11-letniego syna. Paczki osobiście dostarczone przez tancerzy wywołały dużo uśmiechu oraz mnóstwo słów: "Dziękuje". Największą niespodzianką była czteroczęściowa szafa oraz wymarzone kloci Lego. My dziękujemy serdecznie wszystkim tancerzom oraz pracownikom AWF za przekazanie każdego daru oraz złotówki dla Naszej Szlachetnej Rodziny. Na koniec przytoczymy słowa Pana Piotra: "Cieszymy się, że są jeszcze ludzie, którzy mają wielkie serca. Jeszcze raz bardzo gorąco dziękujemy".
III Bal Niepodległościowy
2013-11-19
W sobotę, 9 listopada, Zespół "Poznań" zaprezentował się podczas III Balu Niepodległościowego, organizowanego przez Kórnickie Centrum Rekreacji i Sportu "OAZA". Wspólnie z organizatorami witaliśmy Gości oraz przedstawiliśmy choreografię krakowiaka. O północy zaprosiliśmy wszystkich gości do wspólnego poloneza. Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć z wydarzenia w dziele Koncerty naszej galerii.
Otwarcie Poznań City Center
2013-10-23
Serdecznie zapraszamy na otwarcie Poznań City Center w dniu 26 października. O godzinie 15.00 wraz z innymi zespołami z Wielkopolski wystąpimy specjalnie dla gości nowo otwartego centrum handlowego.
50-lecie Akademickiego Klubu Seniora
2013-10-21
W sobotę 19 październia nasi tancerze mieli okazję zaprezentować się podczas Jubieluszu 50-lecia Akademickiego Klubu Seniora, skupiającego dawnych działaczy Zrzeszenia Studentów Polskich z wszystkich poznańskich uczelni.
Forum Organizacji Studenckich 2013
2013-10-15
W tym roku w ramach Akcji-Rekrutacji wzięliśmy udział w Forum Organizacji Studenckich, organizowanym przez Niezależne Zrzeszenie Studentów przy Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Serdecznie dziękujemy wszystkim studentom i wykładowcom UEP za tak miłe przyjęcie. Zapraszamy na próby!
Tancerze "Poznania" na 14 Poznań Maraton.
2013-10-13
Czwórka naszych tancerzy: Martyna Poprawska, Maria Kamińska, Tomasz Bauza i Mariusz Borkowski pokonała 14. Poznań Maraton. Na ich koszulach widniała nazwa naszego zespołu, a na trasie dzielnie kibicowali im członkowie Zespołu. Serdecznie gratulujemy hartu ducha, ogromnej siły oraz bardzo dobrych czasów!
"Wytnij Hołubca" 2013
2013-10-08

6 października po raz drugi zespołu ludowe z Poznania i okolic zaprosiły poznaniaków do studenckiej akcji "Wytnij Hołubca". Wydarzenie ma na celu promowanie wśród młodych ludzi polskich tradycji ludowych oraz integrację akademickich środowisk folklorystycznych. W Poznaniu wydarzenie zostało zainicjowane w zeszłym roku przez Zespół Tańca Ludowego "POZNAŃ" AWF wraz z Zespołem Pieśni i Tańca ŁANY. Do tegorocznej akcji przyłączyły się kolejne zespoły z Wielkopolski. Finał akcji odbył się o godz. 17 na Starym Rynku, gdzie do wspólnego wycinania hołubców zachęcano wszystkich przechodniów. Już teraz wiemy, że udało nam się pobić zeszłoroczny rekord w liczbie osób wspólnie wycinających hołubce. Wieczór zakończył koncert, w którym udział wzięły wszystkie zespoły uczestniczące w akcji.

Wytnij z nami Hołubca!
2013-09-27
Serdecznie zapraszamy na wspólne wycinanie hołubców na poznańskim Rynku w ramach ogólnopolskiej akcji "Wytnij Hołubca". Czekamy na Was 6 października o godz. 17:00.

Poniżej prezentujemy film przygotowany przez "Poznań" promujący tegoroczną akcję.

Akcja "Rekrutacja"!
2013-09-13

Serdecznie zapraszamy do dołączenia do Zespołu Tańca Ludowego „Poznań” AWF

Taniec, muzyka, koncerty na polskich i zagranicznych scenach, wyjazdy na festiwale oraz
organizacja Światowego Przeglądu Folkloru INTEGRACJE w Poznaniu to tylko cześć działań Zespołu.

Jest to także miejsce, gdzie można spotkać przyjaciół na całe życie i poznać wielu niesamowitych ludzi.

Zespół szuka tancerzy i tancerek do grupy koncertowej oraz amatorów
do grupy początkującej – wszystkiego można nauczyć się od podstaw.

Zapraszamy na nabór do Zespołu w dniu 8 i 10 października w sali gimnastycznej
Domu Studenckiego AWF na ul. św Rocha 9. godz. 20.00.